Krásný sobotní den, přátelé. Dnes jsem se rozhodla sdílet článek od skvělé lymfatičky Jitky Bičíkové, která dle mého názoru ve své praxi úžasně propojuje lidské tělo s duchovními zákony. Jeden z jejích článků Vám dnes přináším.
Dnes je 1. prosince 2018 a nás čeká poslední měsíc tohoto očišťující roku, který pohnul snad životy nás všech. Ještě stále se ale při svých konzultacích setkávám s těmi, kteří si neuvědomují a nedošlo jim, že to všechno, co se jim v životě děje (obzvlášť tento rok, který na to vše upozorňuje), je pouze odraz jejich vnitřního nastavení.
JITKA BIČÍKOVÁ
Nic se v našem životě neděje náhodně. To už asi víte. :) Ani úrazy, nehody, píchnutí hmyzem, setkávání s určitými lidmi, nemoci, nachlazení atd. Vše jsou to NAŠE ZRCADLA. Nikdy nic nepřijde náhle a bez varování. To jen my přivíráme oči a zacpáváme si uši. Přehlížíme drobná předchozí varování, kterými se nás tělo snaží upozornit − „zastav se, poslouchej, co ti říkám!“ Tu malé zakopnutí, drobné říznutí do prstu, spálení, „ťukanec“ do hlavy, tam zase nachlazení nebo angína. Rýma a chřipka? „Vždyť je toho tolik všude kolem nás,“ mávneme nad tím rukou. A už se znovu hrneme do další aktivity. Opět hluší a slepí, než přijdou další upozornění − tentokrát důraznější. A my se divíme, proč právě nám.
Naše psychika a naše tělo fungují jako spojité nádoby − něco se stane v naší psychice a automaticky to vyvolá změny i na našem těle. Tím, že člověk začne pracovat se svojí psychikou, bude současně ovlivňovat stav svého těla, tedy i svoje zdraví.
Co však s nemocemi, které už máme, jak zjistíme, které špatné myšlenky nám uškodily?
Jak máme najít tu myšlenku či pocit, který způsobil naši nemoc?
Pravidla pro zjištění psychické příčiny nemoci:
1. Rozlišuj levou a pravou polovinu těla, na které části nemoc vypukla.
2. Sleduj, kdy nemoc začala.
3. Podívej se, nakolik je nemoc vidět.
4. Při zranění rozlišuj, kdo ti ho způsobil – ty sám nebo někdo druhý?
5. Při opakující se nemoci dohledej to, zda se nemoc nevrací v podobném období.
6. Jak ses cítil, když ti nemoc vypukla? Na co jsi zrovna myslel v tu chvíli?
„Neexistuje žádné náhodné setkání. Každý člověk je buď naším učitelem, trestem, zkouškou či darem.“
„Opouštění některých lidí neznamená, že je nemám rád, ale to, že respektuji sebe.“
„Nejlepší partnerství je takové, kde se cítíte být volný, protože váš vztah je pevný.“
Levá polovina těla
Když člověk onemocní na levé polovině těla, tak psychickou příčinu této nemoci má vždy hledat v citové oblasti svého života, tedy v mezilidských vztazích. Takováto nemoc totiž vzniká jako reakce na chybné myšlenky a pocity, které souvisí: s jedincem samotným, s partnerem, s dětmi, s rodiči, se sourozenci, s kolegy v práci, které dotyčný považuje za své blízké, či s atmosférou domova.
Jedná se vždy o oblast, kde je člověk zainteresován svým srdcem (city). Levá strana je ale také stranou minulosti a ženství. Možná nemáme vyřešený problém v minulosti, který se nám jako bumerang vrátil zpátky, abychom ho konečně vyřešili. Vrací se vám stejná nemoc nebo alergie, jíž jste trpěli v minulosti? Je načase se podívat, jaký tam byl spouštěč. Levá strana je též stranou ženy, ženství, pasivní energie, ženskosti. Možná vás někdo pošpinil, ublížil vaší vnitřní ženě? Potupil ji, srazil jí sebevědomí?
Pravá polovina těla
Nemoc na pravé polovině těla vždy neomylně upozorňuje dotyčného člověka na mylné myšlenky či pocity v rozumové oblasti života. Nesprávné myšlenky a pocity se vždy týkají některé z následujících oblastí: pracovní záležitosti, stav domácnosti, chod domácnosti, finanční záležitosti, koníčky, dům, bydlení, nadváha, zaměstnanost.
Některé klientky přijdou „jen“ s jednou oteklou rukou, jednou nohou, jedním prsem, či jen jednou polovinou těla, kdy druhá je zdravá. Logicky nepochopitelné, duchovně je to volání o pomoc a pochopení, proč zrovna jen ta konkrétní část. Tělo nám umí perfektně specifikovat, co se s námi děje, jen se ho musíme naučit dobře rozluštit.
Pravá strana je též stranou budoucnosti. Nemáte náhodou strach z budoucnosti, která vás čeká? Jak se bude vyvíjet vaše práce a zvládnete to vše finančně? A potkáte ještě správného partnera? A jak to dopadne…? Spousta otázek zabalených do vašich obav − „Co bude v budoucnosti?“ Častou nemocí z obav z budoucnosti jsou problémy s očima, hlavně dalekozrakost a krátkozrakost. „Bojíte se vidět, co bude, bude-li vůbec něco?“ Raději zavíráme strachem oči před tím, co nás v té budoucnosti potká… Mluvíme o negativním a nevěřícném očekávání budoucnosti, nevěříme ve šťastný chod života, nevěříme, že něco může samo šťastně přijít.
Pravá strana je též strana muže a aktivity, agrese, hněvu, síly. Máte-li nemoc na pravé straně těla, možná se chováte v některých situacích více jako muž. Jste nadbytečně dravé, aktivní, hodně pracujete, jste drsné, agresivní, máte se tak naučit zpomalit a více používat ženskou energii. U někoho to naopak může být voláním – „Jsi příliš pasivní, buď více jako muž a bij se v životě!“ Jak je to konkrétně u vás, je pak dobré vyřešit detailní analýzou, kterou s klienty často dělám.
NAPŘÍKLAD - SLUCH:
Zhoršení sluchu v levém uchu je vždy reakcí na nesprávný postoj k tomu, co člověk slyší v citové oblasti. Člověk se nikdy nemá vyhýbat pravdě. Naopak si ji má vždycky vyslechnout, aby se podle ní mohl zařídit.
NAPŘÍKLAD KOTNÍK:
Kotník je vždy ukazatelem správnosti našeho životního směru. Když onemocní levý kotník, dotyčný nabral nesprávný směr v citové oblasti. Když onemocní pravý kotník, dotyčný se rozhodl pro nesprávný životní směr třeba v práci − rozhodl se, že bude např. podvádět v zaměstnání.
NAPŘÍKLAD - KOLEGYNĚ V PRÁCI:
Když vás například irituje kolegyně, která je hodně ukřičená, uječená − tak to může znamenat buď, že vás dráždí proto, že jste sama moc ukřičená a máte se naučit ubrat, nebo vás tím Vesmír vyburcovává k tomu, ať se konečně ozvete.
NAPŘÍKLAD - Sezónní nemoci:
Jsou vždy reakcí - zrcadlem na nějakou situaci, která vznikla v příslušném ročním období a kterou člověk nesprávně pochopil − známe je jako alergie na pyly, vyrážky ze sluníčka, potravinové alergie, alergie na ovoce, jarní deprese (škola, práce, přetíženost, cestovní horečka atd.). Proč má dnes každý na něco alergii? Většinou, když si položíte otázku, CO vás právě hrozně štve, vytáčí a irituje, v této odpovědi hledejte spojitost, právě na TO jste alergičtí.
Tělo na chybu v myšlení člověka reaguje při jejím vzniku. Nemoc je reakce na to, že člověk chybně vyhodnotil situaci a tím v sobě spustil nesprávné myšlenky a pocity. Při dohledávání psychické příčiny nemoci si pomůžeme, když si vybavíme, kdy jsme na sobě začali pociťovat její první příznaky. Tím se dostaneme k životní situaci, na kterou jsme ve své psychice zareagovali chybně a kterou máme znovu přehodnotit. Jinak se totiž na základě svého nesprávného úsudku začneme dopouštět dalších chyb, kterými si budeme následně ubližovat.
Mnoho lidí se domnívá, že závažné nemoci (rakovina, infarkt, zlomenina či mozková mrtvice apod.) často přicházejí bez varování, jak se říká „z čistého nebe“. Každá závažná nemoc ale vzniká postupně, což se projevuje určitými varovnými signály na těle. A pokud je člověk ke svému tělu pozorný, tak tyto signály rozpozná a má šanci vznik závažné nemoci zastavit, nebo jí dokonce předejít.
Autor: Jitka Bičíková
Comentarios